Y. K. B. / TEKSTİL MÜHENDİSİ

AYKUT TARAKÇIOĞLU

Üniversite eğitimini Tekstil Mühendisi olarak tamamladıktan sonra, Akın Holding’in uluslararası ticaret şirketi EDPA New York temsilciliğinde profesyonel hayata başladı. Aykut Tarakçıoğlu, EDPA Ny’ta 2000 yılına kadar görev yaptıktan sonra Tekstar USA LLC ve Tekstar Tekstil Ticaret Ltd. şirketlerini kurdu.

Tekstil Mühendisliği eğitiminin ardından başladığı profesyonel çalışma hayatında; imalat, planlama, tedarik, pazarlama ve satış gibi sektörün farklı alanlarında ki edindiği tecrübelerini tekstil sektörüne yatırım yaparak değerlendirdi.

Aykut Tarakçıoğlu halen Tekstar Grubu bünyesinde ki Tekstar USA LLC ve Tekstilci Tekstil ve Dudu Tekstilin yönetim kurulu başkanlığını yapmakla beraber bir çok global tekstil organizasyonlarında çözüm ve proje ortaklığı yapmaktadır.

Aykut Tarakçıoğlu evlidir ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

 

TASARIM EKİBİMİZ

Kurumlara özel fonksiyonellik ve ergonomi odaklı estetik tasarımlarımız ile, Moda tasarımcıları ve Grafik-Desen tasarımcıları ile işbirliği içerisinde kurumunuzun ihtiyaçlarına uygun tasarımlar deneyimli  “Tasarım Geliştirme Ekibimiz” tarafından farklı inovatif kumaş teknolojileri kullanarak ve sezonun trendleri göz önünde bulundurularak en kısa sürede özenle hazırlanmaktadır.